ZEB-IO5A60-R – RAIN PROOF POWER SUPPLY
Technical
Input voltage AC 150 – 285V 50 / 60Hz
Output voltage 12V DC, 5A, and 60W
General Adjustment Range : – ±0.5% Actual power output : 60W Efficiency at full load : 60W DC output range : 12V±0.5% Over current protection : Yes Over voltage protection : Yes Short circuit protection : Yes
Output current 5A (max)